Łapy Psa - Jak dbać o zdrowie i pielęgnować przez cały rok?
Łapy Psa - Jak dbać o zdrowie i pielęgnować przez cały rok?

Nasze ukochane czworonogi dają nam wiele radości i miłości, dlatego ważne jest, abyśmy odpowiednio troszczyli się o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Jednym z ważnych, a czasem niedocenianych części ciała, które wpływają na zdrowia, komfort i samopoczucie psa są jego łapy. To one noszą naszego pupila przez całe życie, więc zasługują na szczególną uwagę i troskę, zwłaszcza w różnych porach roku. Dziś przyjrzymy się temu, jak zadbać o łapy psa przez cały rok, zapewniając im zdrowie i komfort. Szczególną uwagę zwrócimy na poduszki psich łap i pazury, o które każdy opiekun może zadbać samodzielnej bez specjalistycznej wiedzy weterynaryjnej.

czytaj całość »
Czy możemy używać szamponów dla ludzi do pielęgnacji naszych psów?
Czy możemy używać "ludzkich" kosmetyków do pielęgnacji zwierząt?

Czy możemy używać szamponów dla ludzi do pielęgnacji naszych psów?

Często zadajemy sobie to pytanie, a szczególnie: „dlaczego nie mogę używać szamponu dla dzieci do pielęgnacji mojego psa?” Często myślimy tak: jeśli szampon lub inny kosmetyk jest wystarczająco dobry dla dziecka, musi być wystarczająco dobry dla mojego psa!

czytaj całość »
ALERT POGODOWY - CHROŃ ŁAPY PSA ZIMĄ !!!
ALERT POGODOWY - CHROŃ ŁAPY PSA ZIMĄ !!!

Zimowe warunki pogodowe to duże wyzwanie dla łap naszych psów, szczególnie tych żyjących w miastach.

Poznaj ABC prostego postępowania, które przy Twojej konsekwencji spowoduje, że Twój pies będzie się cieszył zdrowymi łapami przez całe swoje życie. 

 

czytaj całość »
Rozmaryn w kosmetykach dla zwierząt
Rozmaryn w kosmetykach dla zwierząt

Rosmarinus Officinalis – rozmaryn w kosmetykach dla zwierząt

W ramach leksykonu Wildwash prezentujemy dziś Rosmarinus Officinalis. Rozmaryn lekarski to roślina z rodziny jasnotowantych. Dziko rośnie w basenie Morza Śródziemnego, m.in. na Azorach, Maderze, Wyspach Kanaryjskich, Cyprze, w Maroko, Tunezji, Grecji, Francji, Portugalii czy Hiszpanii. Rozmaryn uprawiany jest jednak w wielu krajach na całym świecie, m.in. z uwagi na lecznicze i pielęgnacyjne właściwości, a także na wyjątkowy, charakterystyczny smak.

czytaj całość »
Jak dbać o oczy PSA?
Jak dbać o oczy PSA?

Jak zadbać o szczęśliwe i zdrowe oczy PSA?

Powiedzmy sobie szczerze, psy często zachowują się w taki sposób, że prowokuje nas to do zastanowienia się, o czym myślą i czego od nas chcą. Chcąc lepiej zrozumieć swojego psa, często patrzymy w jego oczy starając się zrozumieć co usiłuje nam przekazać oraz próbujemy dostrzec świat z psiej perspektywy - i co widzimy w tych oczach? 

Zazwyczaj dostrzegamy uwagę i skupienie na nas, na swoim opiekunie i przewodniku – na tym co mówimy do psa, jak się poruszamy i jakie gesty wykonujemy. Zawsze w oczach naszych kochanych psów widzimy dużo psich emocji, czasem jest to prośba o uwagę, czasem zachęta do zabawy, czasem prośba o wsparcie, a często prośba o jedzenie czy ulubiony przysmak. Zapewne wiele razy patrząc w oczy swojego pupila, widziałeś / widziałaś to jego głębokie spojrzenie, któremu nie mogłeś / nie mogłaś się oprzeć, żeby do psa nie przemówić, pogłaskać czy dać przysmak lub inną nagrodę. Kontakt wzrokowy z pupilem to bardzo ważny element ludzko – psiej komunikacji i warto o tym pamiętać i dlatego … warto dbać regularnie o higienę i zdrowie oczu Twojego kochanego psa.

czytaj całość »
Jak zaoszczędzić na opiece nad pupilem w trudnych czasach?
Jak zaoszczędzić na opiece nad pupilem w trudnych czasach?

Jak zaoszczędzić na opiece nad pupilem w trudnych czasach?

Dla większości gospodarstw domowych nadeszły trudne czasy. Od ponad dwóch dekad poziom inflacji nie był tak wysoki jak obecnie. To powoduje, że musimy szukać oszczędności w budżetach domowych, a jak wiemy opieka nad psem czy kotem to nie tylko odpowiedzialność ale również znaczne koszty.

Wiedząc jakie potrzeby ma Twój pies czy kot, mamy dla Was kilka wskazówek w jaki sposób efektywnie zadbać o pupila w czasach „zaciskania pasa”, bez wydawania zbyt dużych pieniędzy.

Przejdźmy do rzeczy – aby zaoszczędzić zwróć uwagę na poniżej poruszone kwestie:

czytaj całość »
Prunus Amygdalus Dulcis – migdałowiec w kosmetykach dla zwierząt
Prunus Amygdalus Dulcis – migdałowiec w kosmetykach dla zwierząt

Prunus Amygdalus Dulcis – migdałowiec

Dziś w leksykonie Wildwash prezentujemy Prunus Amygdalus Dulcis, czyli migdałowiec - drzewo z rodziny różowatych. Pochodzi z terenów Azji Środkowej i Azji Mniejszej. Obecnie rośnie naturalnie także w Afryce Północnej, na Cyprze, w Iranie, Armenii i części państw europejskich (w Portugalii, Hiszpanii, Francji, we Włoszech, w Chorwacji, Macedonii, Serbii, Bułgarii, Szwajcarii). 

Z nasion migdałowca wytwarza się cenny olejek. Mimo licznych właściwości pielęgnacyjnych i zdrowotnych jest wyjątkowo łagodny dla skóry i zalecany do pielęgnacji skóry alergicznej, podrażnionej czy atopowej (zarówno u ludzi, jak i zwierząt).

czytaj całość »
Czy Psy mają swojego ulubionego człowieka i czy możemy mieć na to jakiś wpływ?
Czy Psy mają swojego ulubionego człowieka i czy możemy mieć na to jakiś wpływ?

Czy psy mają swojego ulubionego człowieka i czy możemy mieć na to jakiś wpływ?

Czy Twój pies ignoruje każdego członka rodziny oprócz Ciebie? Czy uważnie obserwuje każdy Twój ruch i wita Cię każdego ranka, jakby nie widział Cię całe lata? Czy wszędzie za Tobą chodzi? Jeśli tak, to jesteś szczęściarzem, który podbił jego serce! Gratulacje! Dlaczego psy mają ulubionego człowieka? A jeśli nie jesteś tym jedynym, czy jest coś, co może wpłynąć na ich zachowanie?

czytaj całość »
Cera Bellina w kosmetykach dla zwierząt
Cera Bellina w kosmetykach dla zwierząt

Cella Bellina w kosmetykach dla zwierząt

Tym razem, w ramach Leksykonu WildWash prezentujemy Polyglyceryl-3 Beeswax, inaczej Cera Bellina. Jest to substancja emulgująca, którą stosuje się do produkcji kosmetyków zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Jest pochodną wosku pszczelego, zwaną także ceralanem i ma do niego bardzo podobne właściwości. Jest bezpieczny dla skóry, także alergicznej. Wykorzystuje się go m.in. do tworzenia kosmetyków żelowych, sztyftów, balsamów czy emulsji.

czytaj całość »
Spacer z psem - Czy i kiedy twój pies naprawdę lubi spacery?
Spacer z psem - Czy i kiedy twój pies naprawdę lubi spacery?

Spacer z psem. Czy twój pies naprawdę lubi spacery?

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, dlaczego Twoje psy często szczekają i wyrywają się na spacer, gdy je wyprowadzasz? TY Zabierasz je na relaksujące spacery, a one ciągle kulą się i chowają za Tobą, a nawet próbują uciekać do domu lub zwyczajnie opierają się przed wyjściem z domu? 

Musisz zatem wiedzieć, że czasami spacery mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku! W tym artykule zamieściliśmy dla Was kilka różnych sposobów na ćwiczenia fizyczne i umysłowe dla psa, które pozwolą sprawić, że oboje będziecie bardziej zadowoleni z czasu spędzonego razem. Rady te są uniwersalne i mogą być zastosowane np. wtedy kiedy warunki atmosferyczne na zewnątrz nie zachęcają do wyjścia na spacer lub zwyczajnie mogą być dla Ciebie i Twojego pupila niebezpieczne (wysokie upały, ulewne deszcze i wichury). Oto sposoby na aktywny czas z psem w domu i bliskiej okolicy:

czytaj całość »
Czy niewyszkolony pies ochroni swojego właściciela ?
Czy niewyszkolony pies ochroni swojego właściciela ?

Czy niewyszkolony pies ochroni swojego właściciela?

Większość właścicieli psów poświęci czas na szkolenie swojego psa. Może to obejmować nauczenie ich podstawowych komend, ale również skupienie się na umiejętnościach ochronnych, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo rodzinie. Jednak zawsze ważne jest, aby dowiedzieć się czegoś więcej o naturalnym instynkcie psa w odniesieniu do swojego „stada”. Czy zatem nieszkolony pies ochroni swojego właściciela?

 

czytaj całość »
Pogostemon Cablin – paczula w kosmetykach dla zwierząt
Pogostemon Cablin – paczula w kosmetykach dla zwierząt

Pogostemon Cablin – paczula

Dziś w ramach Leksykonu Wildwash  - Paczula. Jest to gatunek rośliny z rodziny jasnotowatych. Pochodzi z tropikalnego obszaru Azji, który rozciąga się od Półwyspu Indochińskiego i Indii, przez Archipelag Malajski po Filipiny. Obecnie roślinę uprawia się również na Karaibach i w zachodniej Afryce, a także w krajach o umiarkowanym klimacie, ale tylko szklarniowo.

czytaj całość »
Jak opiekować się starszym psem żeby był szczęśliwy?
Jak opiekować się starszym psem żeby był szczęśliwy?

Jak opiekować się starszym psem, żeby był szczęśliwy?

Dla większości psów starszy wiek rozpoczyna się około siódmego roku życia, i nieco wcześniej dla psów dużych ras. Zwierzęta zaczynają się wolniej poruszać, łatwiej przybierają na wadze, ich zmysły nie są już tak ostre, jak wcześniej. Zachowanie starszego psa jest źródłem wielu wskazówek na temat jego potrzeb, jednak czasami łatwiej jest wyrazić pewne rzeczy słowami. Gdyby Twój starszy pies potrafił mówić, najprawdopodobniej powiedziałby Ci właśnie to:

czytaj całość »
Olea Europaea – oliwa z oliwek w kosmetykach dla zwierząt
Olea Europaea – oliwa w kosmetykach dla zwierząt

Olea Europaea – oliwa

Dziś w ramach LEKSYKONU WILDWASH Oliwka europejska (inaczej drzewo oliwne). Jest to roślina z rodziny oliwkowatych. Uprawia się ją m.in. w Grecji, Włoszech, Francji, Maroko czy Hiszpanii, a także na Wyspach Kanaryjskich, niektórych obszarach Azji, w Afryce południowo-wschodniej, Indiach, Japonii i Ameryce Południowej oraz Kalifornii. Nie występuje w stanie dzikim, ale są roślinami długowiecznymi i mogą przeżyć nawet kilkaset lat.

czytaj całość »
Jak zachęcić psa do pozytywnego zachowania?
Jak zachęcić psa do pozytywnego zachowania?

Jak zachęcić psa do pozytywnego zachowania? – podpowiadamy jak budować pozytywną relację z psem.  

Psy to lubiące zabawę, towarzyskie zwierzęta. Zachęcaj je do pozytywnych zachowań, dając bezpieczne zabawki i możliwość regularnej zabawy z ludźmi lub innymi przyjaznymi psami. Upewnij się, że Twoje zwierzę ma dostateczną ilość zajęć, aby nie czuło się zestresowane lub znudzone. 

 
czytaj całość »
Perfumy dla psa – jak wybrać odpowiedni zapach dla psa?
Perfumy dla psa – jak wybrać odpowiedni zapach dla psa?

Perfumy dla psa – jak wybrać odpowiedni zapach dla psa? 

Zapach psa to temat, który potrafi wzbudzać wielkie emocje. Część opiekunów przyznaje, że uwielbia wtulić nos w sierść swojego pupila i otoczyć się jego zapachem. Inni nie wypowiadają się o psich aromatach z równie dużym entuzjazmem – zapach sierści jest dla nich niezbyt przyjemny lub wręcz trudny do zniesienia. Całe szczęście, istnieją naturalne produkty, które mogą poprawić zapach sierści psa, a przy tym nawet…wprawić go w doskonały nastrój! Co warto wiedzieć o perfumach dla psa? Sprawdźmy!

czytaj całość »
Masz psa i pracujesz z domu?
Masz psa i pracujesz z domu?

Masz psa i pracujesz z domu?

Teraz, gdy praca zdalna stała się czymś w zasadzie normalnym, być może miałeś okazję złapać się na tym, że masz w pracy nowego kolegę - biegającego na czterech łapach i mającego mokry nose. Chociaż perspektywa spędzenia całego dnia ze swoim zwierzakiem jest dość istotną zaletą pracy w domu, sytuacja ta nie jest pozbawiona trudności. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami, które pomogą Ci lepiej radzić sobie z tym nowym sposobem pracy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
Sklep internetowy Shoper Premium