Czy możemy używać szamponów dla ludzi do pielęgnacji naszych psów?
Czy możemy używać "ludzkich" kosmetyków do pielęgnacji zwierząt?

Czy możemy używać szamponów dla ludzi do pielęgnacji naszych psów?

Często zadajemy sobie to pytanie, a szczególnie: „dlaczego nie mogę używać szamponu dla dzieci do pielęgnacji mojego psa?” Często myślimy tak: jeśli szampon lub inny kosmetyk jest wystarczająco dobry dla dziecka, musi być wystarczająco dobry dla mojego psa!

Skóra psa jest znacznie bardziej wrażliwa niż skóra człowieka (w tym niemowląt!) i ma znacznie bardziej zasadowy odczyn. Większość szamponów dla ludzi ma wartość pH około 5,2 do 6,2, podczas gdy skóra psa ma zazwyczaj pH około 7 – 7,5. Używanie szamponu o bardziej kwaśnym pH może powodować swędzenie, bolesność i wywołać choroby skóry. Wszystkie naturalne szampony dla zwierząt od WildWash.PL mają pH odpowiednie dla skóry psa lub kota.

Większość szamponów dla ludzi jest silnie perfumowanych syntetycznymi substancjami zapachowymi, które nie tylko zawierają szkodliwe związki petrochemiczne, ale także silne zapachy mogą powodować problemy z nosem psa! Psy często pozbywają się tych „obraźliwych” dla nich zapachów i gdy tylko mają szansę, tarzają się w czymś dla nich atrakcyjnym zapachowo (warto wspomnieć, że często jest to zapach bardzo nieprzyjemny dla ludzi!), aby pozbyć się sztucznego zapachu, którym uraczył ich człowiek. 

W większości szamponów dla ludzi drugim składnikiem (po wodzie) jest laurylosiarczan sodu, który jest używany do tworzenia piany i bąbelków. Ta substancja chemiczna jest szkodliwa dla skóry psa, nie ułatwia czyszczenia i jest trudna do wypłukania. Pozostawienie osadu tej substancji w sierści psa może powodować swędzenie i bolesność, a sierść będzie zdecydowanie dłużej schnąć.

Tak więc w skrócie wady stosowania „ludzkich” kosmetyków na naszych psach to: niewłaściwa wartość pH, mocne syntetyczne perfumy, zbyt dużo piany trudnej do wypłukania.

Krótko mówiąc, odpowiedź na zadane w tytule wpisu pytanie brzmi zdecydowanie NIE, nie zaleca się stosowania ludzkiego szamponu u psów, ponieważ może to mieć kilka negatywnych skutków dla ich wrażliwej skóry.

Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni szampon dla swojego futrzanego przyjaciela, aby jego skóra była zdrowa i czysta.

Dlaczego warto wybrać w 100% naturalne składy szamponów WildWash?

Jest tak wiele korzyści dla opiekunów zwierząt domowych stosujących naturalne szampony WildWash zamiast zwykłego szamponu dla zwierząt lub szamponu dla ludzi. Pomyśleliśmy więc, że podzielimy się nimi poniżej:

Nasze szampony skracają czas schnięcia / suszenia, oszczędzając czas i pieniądze.

Dzieje się tak dlatego, że w naszych produktach nie stosujemy żadnych siarczanów.

Nie stosujemy SLS ani SLES. Zobaczysz je na listach składników innych szamponów jako laurylosiarczan sodu (SLS) i laurethosiarczan sodu (SLES).

Nie używamy tych składników, ponieważ są one szkodliwe dla środowiska, a siarczany usuwają zbyt dużo wilgoci, pozostawiając włosy suche i niezdrowe. Mogą również powodować wysuszanie i podatność na podrażnienia skóry psa. Są powszechnie stosowane w pielęgnacji skóry, ponieważ są tanim środkiem pieniącym, który daje iluzję zmywania z wytwarzanej przez nie piany. Jednak to, co faktycznie się dzieje, to piana, która nie pomaga w myciu i pozostawia dużo osadu w sierści, którego spłukanie zajmuje wieki. Nie da się dokładnie wypłukać wszystkich pozostałości po siarczanach, a potem sierść schnie bardzo długo.

Reasumując, ważne jest, aby świadomie wybierać odpowiednie szampony i inne kosmetyki dla naszych czworonożnych przyjaciół, które mają odpowiednie pH dla ich skóry i nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Dbając o skórę naszych pupili, możemy zapewnić im zdrową i czystą sierść.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
Sklep internetowy Shoper Premium