Jak łagodzić poparzenia łap u psa?

Jakie objawy, lub jak możemy rozpoznać problem z łapami naszego zwierzaka? Co jest sygnałem, że pies może mieć popękane lub poparzone poduszki?

Najczęściej, kiedy dochodzi do oparzeń i pęknięć pies po prostu zaczyna kuleć albo na jedną łapę, albo na przemian, na wszystkie łapy. Innym objawem jest częste zatrzymywanie się psa podczas spacerów i tzw. przestępowanie z łapy na łapę. Typową oznaką, że coś się niedobrego dzieje z opuszkami psich łap jest również ich częste lizanie. Żadnego z takich sygnałów nie można bagatelizować i należy dokładnie obejrzeć łapy naszego pupila. Jeżeli zauważymy chropowatość, widoczne lekkie oparzenie lub zranienie wskazana jest niezwłoczna reakcja. W WildWash mamy na to ratunek. W każdej tego typu sytuacji myjemy 🐾 łapy i delikatnie smarujemy ranę specjalistycznym balsamem "WildWash Pro Balsam leczniczy do łap" z olejkiem ze słodkich migdałów, żywicą olibanową (Frankincense) i liśćmi Kanuka. Zestawienie tych naturalnych składników ma działanie kojące i gojące. Za kilka dni po rance nie powinno być śladu, a pupil wraz z opiekunem będą mogli nadal czerpać przyjemność i cieszyć się ze wspólnych spacerów.

Jeżeli zauważymy na łapach naszego czworonoga wyraźny stan zapalny pojawiający się wokół poduszek, należy natychmiast udać się do lekarza weterynarii. Tutaj potrzebna już będzie interwencja medyczna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium