Jak zaoszczędzić na opiece nad pupilem w trudnych czasach?
Jak zaoszczędzić na opiece nad pupilem w trudnych czasach?

Prewencyjna obserwacja i ochrona pupila przed problemami.

Monitoruj regularnie zdrowie pupila – dokonuj przeglądu zdrowia samodzielnie w domu – bądź uważny, obserwuj swojego psa czy kota. Zwróć uwagę na zachowanie pupila i czy są odstępstwa od jego zwyczajnego zachowania. Czy jest aktywny jak zawsze, czy je i pije tyle samo, jak wygląda jego kupa czy sika więcej i częściej, czy z przewodu pokarmowego nie dochodzą niepokojące dźwięki – burczenie, bulgotanie, oglądaj też jego skórę i sierść oraz stan pyska i zębów. Jeżeli zauważysz coś  - nie zwlekaj i idź do weterynarza na konsultację.

Regularne wizyty kontrolne u weterynarza.

Pamiętaj i zadbaj o regularne wizyty kontrolne u weterynarza przynajmniej dwa razy w roku. Wizyty kontrolne i podstawowe badania to zdecydowanie mniejsze koszty niż pełna diagnostyka i wdrożone leczenie rozpoznanej już choroby. Także pamiętaj o regularnych obowiązkowych szczepieniach oraz o odrobaczaniu i ochronie przeciw kleszczom / pchłom które mogą u pupila wywołać groźne choroby, których leczenie będzie kosztowało Cię podwójnie – dużo stresu i pieniędzy. Stosuj sprawdzone preparaty insektobójcze i odstraszające, jak np. nasz naturalny Preparat Przeciw Pchłom i Kleszczom WildWash Pro.

Zabiegi pielęgnacyjne w domu.

Chociaż regularne wizyty w salonie SPA u groomera, szczególnie dla niektórych ras psów czy kotów są konieczne, możesz zaoszczędzić ograniczając ich częstotliwość, wykonując podstawowe zabiegi samodzielnie w domu. Kluczowa jest tutaj konsekwencja, regularność oraz odpowiednie produkty i akcesoria pielęgnacyjne. Zależnie od tego czy masz pupila długowłosego czy krótkowłosego, wyposaż się w dobrą szczotkę, trymer lub zgrzebło oraz specjalną obcinaczkę do pazurów.

Spokojnie w domu możesz regularnie czesać włosy lub sierść, usuwać martwe włosy, powstające splątania i pierwsze mikro-kołtuny, które z łatwością rozczeszesz przy użyciu naszego preparatu do usuwania kołtunów i splątania włosów / sierści WildWash Pro dla psa lub analogicznego preparatu do sierści kota. W domu, również w większości przypadków powinieneś poradzić sobie samodzielnie z kontrolą pazurów i ich przycięciem – jest to rutynowa czynność u każdego groomera, ale nie na tyle trudna, abyś nie mógł tego zrobić samodzielnie w domu, o ile wcześniej przyzwyczaisz do tego zabiegu swojego pupila. Zadbane łapy, przycięte pazury to jeden z ważnych elementów pielęgnacji pupila, dający psu czy kotu pełen komfort korzystania ze zdrowych łap.

W pielęgnacji poduszek łap pomoże Ci nasz naturalny balsam do łap WildWash Pro Magic Paw Balm dla psa lub analogiczny balsam Wildwash do łap dla kota. Dodatkowo, wykonując regularnie i samodzielnie podstawowe zabiegi pielęgnacyjne w domu, masz szanse na pozytywne wzmocnienie Twojej relacji z psem czy kotem.

Korzystaj z dobrych, naturalnych i wydajnych produktów do pielęgnacji.

Dobry, naturalny i wydajny szampon dla psa czy odżywka do skóry i sierści pupila to podstawa do osiągnięcia korzystnego efektu pielęgnacyjnego, szczególnie ważne przy zabiegach wykonywanych samodzielnie w domu. Dobranie naturalnego w składzie szamponu i odżywki ograniczy do absolutnego minimum ryzyko jakichkolwiek negatywnych reakcji alergicznych. Dodatkowo, dobre szampony i odżywki są przynajmniej kilkukrotnie wydajniejsze od produktów z tzw. półki ekonomicznej. Szczególnie polecamy Ci szampony naturalne WildWash Pro, które występują na polskim rynku prawdopodobnie w najwyższym koncentracie 32:1, co czyni nasze szampony jednymi z najbardziej wydajnych. Do przygotowania z naszego koncentratu optymalnie wydajnego szamponu służy nasza specjalna butelka groomerska WildWash do rozcieńczania wg odpowiedniej proporcji koncentratu z wodą oraz pomagająca w wygodnym i samodzielnym polewaniu pupila, myciu jego skóry i sierści.

Wprowadź do diety pupila posiłki przygotowywane w domu.

Za wyjątkiem psów i kotów, których stan zdrowia wymaga podawania specjalnie zbilansowanej karmy weterynaryjnej, możesz do diety pupila wprowadzać posiłki przygotowywane samodzielnie w domu. W sieci znajdziesz wiele interesujących propozycji i przepisów na samodzielnie przygotowywane „dania” np. z mięsem, warzywami, ryżem, które z powodzeniem mogą być cennym uzupełnieniem dziennej diety zdrowego psa czy kota. Pozwoli Ci to zmniejszyć racje dotychczas stosowanej karmy gotowej. Jeżeli codziennie karmisz pupila karmą suchą i mokrą, decydując się na jeden posiłek świeży zrobiony samodzielnie w domu, możesz zdecydować aby podawać pupilowi w pozostałych racjach tylko karmę gotową suchą, która jest zdecydowanie tańsza niż karma gotowa mokra. Podając karmę gotową suchą – zmniejszysz jej dzienną ilość podając pupilowi jeden dodatkowy posiłek mokry „domowy”. Jak na to nie patrzeć, uzyskasz wymierne oszczędności gdyż karma gotowa dobrej jakości jest co prawda wygodna w stosowaniu ale zdecydowanie bardziej obciąży Twój budżet domowy. Tutaj należy też przestrzec Was przed jedynym bardzo złym postępowaniem – nigdy nie karm psa czy kota resztkami ze stołu z posiłków dla człowieka – to najprostszy sposób na poważne problemy zdrowotne Twojego pupila – w ten sposób nie wolno oszczędzać!  

Niezależnie od aktualnej sytuacji ekonomicznej, pamiętaj, że Twój pies czy kot kocha Cię bezwarunkowo i zasługuje na to, aby otoczyć go szczególną opieką oraz włożyć dodatkowy wysiłek w jego pielęgnację, kontrolę stanu zdrowia i zdrową dietę.

Powrót do sklepu

Polecamy:

Jeżeli borykasz się z kołtunami i/lub sfilcowaną sierścią u Twojego pupila,  zastosuj ten skuteczny i bezpieczny środek: 

Naturalny Preparat WildWash do rozczesywania kołtunów u psa

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
Sklep internetowy Shoper Premium