Pchły nam nie straszne!

Oprócz dostępnych na rynku środków chemicznych zwalczających pchły, warto rozważyć w ramach profilaktyki zastosowanie preparatów naturalnych, takich jak preparat  WildWash przeciw pchłom i pasożytom, który skutecznie radzi sobie również w walce z kleszczami  oraz szampon przeciw pchłom WildWash, do regularnych kąpieli naszych pupili:

link do produktu: WildWash Preparat przeciw pchłom i pasożytom

link do produktu: WildWash szampon przeciw pchłom

Każdy opiekun zwierzaka domowego doskonale wie, że pchły były, są i będą ‘ przyjaciółmi ‘ naszych pupili. A jakie największe niespodzianki zdrowotne mogą przytrafić się naszym pupilom mającym kontakt z pchłami? Przede wszystkim przy kontakcie z pasożytem pojawić się może bardzo  silny świąd skóry oraz Alergiczne Pchle Zapalenie Skóry, tzw. APZS!. Zapalenie Skóry jest jednym z najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych zwierzaków domowych. Pcheł nie należy lekceważyć, ponieważ te małe pasożyty prócz wymienionych problemów skórnych mogą dodatkowo być nosicielami bardzo poważnych chorób oraz być pośrednimi żywicielami tasiemców psich, które stanowią zagrożenie nie tylko dla samych pupili, ale również dla ich opiekunów zwłaszcza, jeśli zwierzak jest pełnoprawnym domownikiem i lubi wylegiwać się w łóżku, na kanapie czy fotelach w domu opiekunów.

Warto pamiętać, że produkty WildWash są naturalne, nie zawierają chemii, parabenów, fosforanów etc. Dzięki temu są całkowicie bezpieczne dla naszych pupili, a jednocześnie skutecznie odstraszają nieproszonych, insektowych gości. 

Uwaga, niezależnie od stosowanych środków przeciw pchłom, w przypadku jakiejkolwiek niepokojącej zmiany dermatologicznej na skórze naszego pupila, rekomendujemy niezwłocznie udać się z naszym milusińskim do lekarza weterynarii.

 

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 250 zł
Darmowa dostawa (Paczkomaty) już od 250,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium