Zabezpieczaj Łapy Psa Zimą - Koniecznie!
Zabezpieczaj Łapy Psa Zimą - Koniecznie!

Kondycja poduszek łap i ich regularna konsekwentna pielęgnacja to podstawa, aby Twój pies cieszył się spacerami i zabawą przez długie lata.

Poduszki łapy psa pełnią funkcję ochronną, amortyzacyjną, przewodzącą. To mocno unerwiony narząd które również informuje psa o temperaturze i strukturze podłoża po którym chodzi. Mimo pewnej odporności na czynniki atmosferyczne i terenowe, niepielęgnowana łapa psa może być powodem na początku dużego dyskomfortu, a w przypadku powstania ranek, mikro- urazów i pęknięć poduszek znaczenie poważniejszych chorób, stanów zapalnych takich jak zakażenia bakteryjne i drożdżakowe. W takiej sytuacji może być konieczne leczenie farmakologiczne, a tego przecież chcemy uniknąć.

Szczególnie w zimie łapy narażone są na trudne warunki pracy. Z jednej strony wilgotność - deszcz i śnieg w połączeniu z dużymi różnicami temperatur na zewnątrz (niska) i w domach (wysoka) powodują, że poduszki łap ulegają bardzo szybkiemu przesuszeniu. Suche poduszki łap mają skłonność do pęknięć, z czasem, szczególnie głębokich co sprawia - przy unerwieniu poduszek - duży ból zwierzęciu. Z drugiej strony, osłabiona łapa wystawiona na dodatkowe działanie środków chemii drogowej, soli i piasku, poprzez dostanie się drobinek tych substancji do wewnętrznej struktury poduszki łapy psa będzie sprawiała ból, ograniczenia ruchomości czy też kulawiznę. Pies nie będzie chciał chodzić na spacery...

Aby temu zapobiegać rekomendujemy obowiązkowo:

- przed każdym wyjściem na zewnątrz smaruj łapy psa specjalnym balsamem do łap.

- po powrocie ze spaceru, obejrzyj przestrzeń między palcami łapy i sprawdź czy nie ma tam ciał obcych, a następnie opłucz łapy letnią wodą i delikatnie osusz papierowym ręcznikiem.

- następnie ponownie nasmaruj łapy psa cienką warstwą balsamu do łap.

- przycinaj za długą sierść wystającą pomiędzy palcami łapy psa.

Jeżeli będziesz konsekwentny w tej czynności, już po kilkunastu dniach zobaczysz pozytywne efekty poprawy kondycji poduszek łap Twojego psa. A po kilku tygodniach stosowania takiej pielęgnacji, poduszki łap będą nawilżone, zabezpieczone, miękkie i aksamitne o jednolitej strukturze powierzchni bez pęknięć i zrogowaceń.

Pomóc w tym może nasz naturalny Balsam Leczniczy do Łap WildWash Pro który oprócz pielęgnacji, ma właściwości kojące i gojące. Można go również stosować na inne przypadłości skórne pupila. Jest to produkt niezwykle wydajny i bezpieczny w przypadku zlizania przez zwierzę.

Jeżeli ten tekst Ci się podobał  - polub nas na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE

Balsam do ŁAP WildWash

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium